Kaş ekimi teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesindeki mikro greftler (tekli saç teli) alınarak kişinin kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur.

Kaş ekimi yapılacak olan bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır. Açılan kanallara konusunda uzman doktor ve sağlık personeli tek tek ekim işlemini gerçekleştirir. Kaş ekimi işleminde kökler 0.6-0.7 mm’lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir. Bu şekilde kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz. Kullanılan uçlar ince olursa hem alım hem de ekim yerinde herhangi bir iz kalmaz. Kaş şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.

Kaş ekiminde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekim açısı ve köklerin tek tek ekilmesinin gerekmesidir. Kaş ekimi 25-30 derece açılarla ekilmelidir, daha geniş açılarla ekilen kaş dik çıkacağı için rahatsızlık verebilir. Genel olarak 300 – 600 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır. Kaş ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen kişilerin ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olacaktır.